Cyklinowanie podłóg i parkietów Sopot

Parkiet po procesie cyklinowania w mieście Sopot

Doskonali fachowcy trudniący się montażem i odnawianiem parkietów to od dawna domena miast takich jak Sopot. Jeżeli decydują się Państwo na gruntowny remont wnętrza w Trójmieście, warto zdać się na usługi profesjonalistów i powierzyć im cyklinowanie podłóg oraz szlifowanie posadzek z drewna.

Jako zespół od wszelkich prac parkieciarskich, nasza firma zapewnia wszechstronne rozwiązania, zarówno układanie parkietów, jak też renowacji starych desek z duszą. Dzięki doskonałemu wyposażeniu sprzętowemu, w każdym przypadku jesteśmy w stanie zadbać o najwyższą z możliwych jakość prac wykończeniowych - fachowo szlifujemy, cyklinujemy oraz naprawiamy rysy i pęknięcia.

Profesjonalne i tanie usługi cyklinowania podłóg w Sopocie

Specjalizujemy się w realizacji profesjonalnych, a zarazem tanich usług naprawy i odnowy podłóg drewnianych w Sopocie. Cyklinowanie podłóg, które proponujemy, pozwala w bezpieczny sposób usunąć wierzchnią warstwę zniszczonego drewna lub materiału drewnopochodnego. Polega na szlifowaniu jego powierzchni przy pomocy specjalnej maszyny – cykliniarki. Zanim jednak do tego dojdzie, parkiet jest wstępnie przygotowywany poprzez użycie papierów ściernych o dużej gradacji. W ten sposób uzyskujemy odpowiednią gładkość.

Następnym etapem jest użycie maszyny szlifującej, która pozwoli na maksymalne wygładzenie powierzchni. W razie potrzeby wypełnia się ewentualne, głębsze ubytki struktury drewna wypełniaczem na bazie żywicy i pyłu drzewnego. Po tym następuje ostateczne wykończenie, czyli szlifowanie urządzeniem wolnoobrotowym. W celu zachowania efektów prac podłoga powinna zostać odpowiednio zakonserwowana i polakierowana. Dzięki temu będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci.

Skuteczna renowacja starych podłóg drewnianych, usługi parkieciarskie na terenie Sopotu

Prawidłowo przeprowadzone cyklinowanie parkietu, które realizujemy na terenie Sopotu, jest procesem, który gwarantuje skuteczną renowację starych podłóg drewnianych. Przynosi bardzo dobre rezultaty nawet na najbardziej zaniedbanych, zniszczonych i wyeksploatowanych powierzchniach z naturalnego drewna. Jest jednocześnie tanią alternatywą dla wymiany całej konstrukcji parkietu, co wiąże się zazwyczaj z czasochłonnych, a zarazem bardzo kosztownym remontem. Stanowi doskonały wybór w przypadku obiektów zabytkowych.

Warto pamiętać, by w celu zachowania uzyskanych efektów na bieżąco usuwać wszelkiego rodzaju zabrudzenia z powierzchni podłogi i stosować tylko produkty pielęgnacyjne dedykowane do drewna. Uniknie się w ten sposób ryzyka szybkiego uszkodzenia warstwy ochronnej lakieru, która zabezpiecza przed szkodliwym działaniem wody, siły tarcia oraz promieniowania UV. W razie jakichkolwiek wątpliwości w kwestiach pielęgnacyjnych i konserwacyjnych nasi doświadczeni eksperci udzielą merytorycznego wsparcia.

Cyklinowanie parkietu w Sopocie, gwarancja trwałych efektów

Dysponując kompleksowo wyposażonym parkiem maszyn, jesteśmy w stanie dobrać najbardziej optymalny sposób konserwacji dowolnej podłogi. Jeśli zaś marzy się Państwu nowy, egzotyczny parkiet czy mozaika, możecie wybrać posadzkę spośród szerokiego asortymentu gatunków drewna z całego świata - wenge, teak, lapacho i wiele innych. Nowa posadzka z drewna, po fachowym montażu i konserwacji - cyklinowaniu, będzie służyć Wam przez wiele lat, olśniewając swoim oryginalnym wyglądem!